Kramářova chata na Suchém vrchu Sport, relax, gurmánské menu na Suchém vrchu On-line rezervace

Vinný lístek

Rozlévaná vína

Tramín červený – jakostní, suché cena 190,- Kč za 0,75l Vinařství Petr Skoupil
Ve vůni a chuti se objevují tóny lipového a akátového medu, pepře a mandle. Víno je vhodné pro běžné pití a hodí se k paštikám, cibulovému koláči nebo k uzeným rybám.

Sauvignon - jakostní, suché cena 190,- Kč za 0,75l Vinařství Petr Skoupil
Víno jemné zlatožluté barvy. Ve vůni a chuti se objevují tóny připomínající broskev a černý rybíz. V chuti je víno svěží a vyvážené doprovázenou milou kyselinkou vybízející k dalšímu napití.

Frankovka - jakostní, suché cena 190,- Kč za 0,75l Vinařství Petr Skoupil
Víno má bledě rubínovou až cihlově červenou barvu s oranžovým okrajem. Ve vůni a chuti můžeme hledat ostružiny, maliny a jahody s lehkými tóny fialky. Velmi dobře se snoubí také s pokrmy z hub a hodí se k mnoha druhům sýrů.

Ročníková a přívlastková vína bílá

Rulandské šedé – kabinet, suché cena 350,- Kč za 0,75l Vinařství Petr Skoupil
Žlutavě zlatavá barva. V chuti primárně tóny připomínající kandované ovoce a přezrálé tropické plody podepřené delikátní stopou pečeného chleba. Velmi dobře se snoubí s těstovinami, i francouzskými sýry.

Ryzlink rýnský – kabinet, polosuché cena 390,- Kč za 0,75l Vinařství Filip Mlýnek
Má jasnou zelenožlutou barvu, aroma přezrálého ovoce a lipového květu. V chuti je víno bohaté, s tóny žlutého jablka, broskve a pomeranče s lehce medovo-rozinkovým podtónem. Skvělé bude k lehké úpravě ryb a drůbeže. Dobře doprovodí také telecí maso a vyráznější pokrmy s těstovinami.

Moravský muškát – kabinet, polosladké cena 370,- Kč za 0,75l Vinařství Hrabal – Pelvins
Víno má světle žlutou barvu. Vůně je výrazně muškátová. V chuti je víno ovocně-muškátové s lehce minerálními tóny a nasládlým závěrem. Má typicky nižší kyselinku a středně dlouhý závěr. Víno je dobře vyvážené a harmonické. Velmi dobře doprovodí husí játra, kozí sýr nebo lehce nasládlé dezerty.

Pálava - výběr z hroznů, sladké cena 390,- Kč za 0,75l Vinařství Petr Skoupil
Ve vůni lipový květ, medové plástve a aroma kvetoucí mateřídoušky. V chuti můžeme objevit ananas s výraznou chutí medu. Doporučujeme k dezertům, nebo k ovocným salátům.

Ročníková vína růžová

Rosé Zweigeltrebe - kabinet, polosuché cena 350,- Kč za 0,75l Vinařství Petr Skoupil
Víno lehce růžové barvy s oranžovými odlesky. Podmanivá vůně jahod, malin a ostružin, v chuti lehká pikantní citrusová kyselinka a příjemná jogurtová dochuť. Doporučujeme k bílému masu, lehkým jídlům salátům nebo prostě samotné jen tak pro radost.

Ročníková a přívlastková vína červená

Dornfelder – MZV, suché cena 300,- Kč za 0,75l Vinařství Hrabal–Pelvins
Dornfelder z řady Pelvins má tmavě červenou hutnou barvu. Vůně připomíná přezrálé červené ovoce. V chuti má víno jemný ovocný projev s tóny sušeného bobulového ovoce se smetanovými tříslovinami. Velmi dobře doprovodí pokrmy z červených mas a zvěřiny. Vhodné je také k výrazným sýrům.

André - pozdní sběr, suché cena 390,- Kč za 0,75l Vinařství Petr Skoupil
Víno má tmavou barvu s odlesky červeného zapadajícího slunce. V chuti a vůni můžeme hledat čerstvě posbírané višně s hořkou čokoládou v dochuti kompotované jahody s čerstvě praženou kávou. Doporučujeme ke zvěřině, nebo k paštikám.

Rulandské modré - výběr z hroznů, suché cena 390,- Kč za 0,75l Vinařství Petr Skoupil
Víno granátové barvy s cihlovými odlesky. Ve vůni i chuti se primárně objevují výrazné tóny malin a ostružin s elegantní kouřovinkou na závěr. Velmi dobře doprovodí uzené pokrmy, hovězí maso, přezrálé sýry.
 

Související odkazy
 

28.12.20 Napadlo nám kolem 17 cm. Zítra ráno upravíme běžky...

Od středy napadlo kolem 17 cm prachového sněhu. Dnes má...

21.1.20 Konečně úprava běžek...

Dnes se nám po víkendovém sněžení podařilo na minimální...

Provozní doba ke konci roku 2019

Chata (restaurace, hotel, bufet a rozhledna) bude od 18.12.19...

Nahoru