Kramářova chata na Suchém vrchu Sport, relax, gurmánské menu na Suchém vrchu On-line rezervace

Vinný lístek

Rozlévaná vína

Tramín červený – jakostní, suché cena 190,- Kč za 0,75l Vinařství Petr Skoupil
Ve vůni a chuti se objevují tóny lipového a akátového medu, pepře a mandle. Víno je vhodné pro běžné pití a hodí se k paštikám, cibulovému koláči nebo k uzeným rybám.

Sauvignon - jakostní, suché cena 190,- Kč za 0,75l Vinařství Petr Skoupil
Víno jemné zlatožluté barvy. Ve vůni a chuti se objevují tóny připomínající broskev a černý rybíz. V chuti je víno svěží a vyvážené doprovázenou milou kyselinkou vybízející k dalšímu napití.

Frankovka - jakostní, suché cena 190,- Kč za 0,75l Vinařství Petr Skoupil
Víno má bledě rubínovou až cihlově červenou barvu s oranžovým okrajem. Ve vůni a chuti můžeme hledat ostružiny, maliny a jahody s lehkými tóny fialky. Velmi dobře se snoubí také s pokrmy z hub a hodí se k mnoha druhům sýrů.

Ročníková a přívlastková vína bílá

Rulandské šedé – kabinet, suché cena 350,- Kč za 0,75l Vinařství Petr Skoupil
Žlutavě zlatavá barva. V chuti primárně tóny připomínající kandované ovoce a přezrálé tropické plody podepřené delikátní stopou pečeného chleba. Velmi dobře se snoubí s těstovinami, i francouzskými sýry.

Ryzlink rýnský – kabinet, polosuché cena 390,- Kč za 0,75l Vinařství Filip Mlýnek
Má jasnou zelenožlutou barvu, aroma přezrálého ovoce a lipového květu. V chuti je víno bohaté, s tóny žlutého jablka, broskve a pomeranče s lehce medovo-rozinkovým podtónem. Skvělé bude k lehké úpravě ryb a drůbeže. Dobře doprovodí také telecí maso a vyráznější pokrmy s těstovinami.

Moravský muškát – kabinet, polosladké cena 370,- Kč za 0,75l Vinařství Hrabal – Pelvins
Víno má světle žlutou barvu. Vůně je výrazně muškátová. V chuti je víno ovocně-muškátové s lehce minerálními tóny a nasládlým závěrem. Má typicky nižší kyselinku a středně dlouhý závěr. Víno je dobře vyvážené a harmonické. Velmi dobře doprovodí husí játra, kozí sýr nebo lehce nasládlé dezerty.

Pálava - výběr z hroznů, sladké cena 390,- Kč za 0,75l Vinařství Petr Skoupil
Ve vůni lipový květ, medové plástve a aroma kvetoucí mateřídoušky. V chuti můžeme objevit ananas s výraznou chutí medu. Doporučujeme k dezertům, nebo k ovocným salátům.

Ročníková vína růžová

Rosé Zweigeltrebe - kabinet, polosuché cena 350,- Kč za 0,75l Vinařství Petr Skoupil
Víno lehce růžové barvy s oranžovými odlesky. Podmanivá vůně jahod, malin a ostružin, v chuti lehká pikantní citrusová kyselinka a příjemná jogurtová dochuť. Doporučujeme k bílému masu, lehkým jídlům salátům nebo prostě samotné jen tak pro radost.

Ročníková a přívlastková vína červená

Dornfelder – MZV, suché cena 300,- Kč za 0,75l Vinařství Hrabal–Pelvins
Dornfelder z řady Pelvins má tmavě červenou hutnou barvu. Vůně připomíná přezrálé červené ovoce. V chuti má víno jemný ovocný projev s tóny sušeného bobulového ovoce se smetanovými tříslovinami. Velmi dobře doprovodí pokrmy z červených mas a zvěřiny. Vhodné je také k výrazným sýrům.

André - pozdní sběr, suché cena 390,- Kč za 0,75l Vinařství Petr Skoupil
Víno má tmavou barvu s odlesky červeného zapadajícího slunce. V chuti a vůni můžeme hledat čerstvě posbírané višně s hořkou čokoládou v dochuti kompotované jahody s čerstvě praženou kávou. Doporučujeme ke zvěřině, nebo k paštikám.

Rulandské modré - výběr z hroznů, suché cena 390,- Kč za 0,75l Vinařství Petr Skoupil
Víno granátové barvy s cihlovými odlesky. Ve vůni i chuti se primárně objevují výrazné tóny malin a ostružin s elegantní kouřovinkou na závěr. Velmi dobře doprovodí uzené pokrmy, hovězí maso, přezrálé sýry.
 

Související odkazy
 

O víkendu 10 - 11.4. opět otevřeme okénko!

Stavte se rozloučit se sněhem, je ho tady přes 15cm. Hlásí...

Velikonoční okénko otevřeno

Velikonoční okénko je otevřeno až do pondělí od 10:00...

Tak od středy 16.12.20 opět zavíráme...

Dle opatření vlády bude uzavřeno minimálně do 31.12.2020....

Nahoru