Kramářova chata na Suchém vrchu Sport, relax, gurmánské menu na Suchém vrchu On-line rezervace

Vinný lístek

VINAŘSTVÍ PETR SKOUPIL
Vítáme Vás, přejeme Vám dobrou chuť a krásný požitek s našimi víny…
Vinařská tradice rodiny Skoupilových má své počátky již v roce 1852 a vinař využívá svých zkušeností z výroby vína v Rakousku a Francii. Při pěstování vinné révy maximálně respektujeme nejnovější způsoby obhospodařování viničních ploch, zejména s ohledem na ekologii a nutnost redukované sklizně.
Menší hektarové výnosy umožňují vyrábět vína vysoké jakosti s výrazným a čistým odrůdovým charakterem. Při přesunu hroznů z vinic schlazujeme hrozny tak, aby nezaznamenali žádný teplotní šok. Naše vína jsou vína samotoková, vyrobená s použitím technologie řízeného kvašení a odkalením flotací, což umožňuje vyrábět půvabná vína s velmi svěžím ovocným charakterem buketních látek. U vybraných partií vín dochází po vykvašení v nerezových tancích k dalšímu zrání v sudovině (dub a akát) a zejména pro červená vína k používání francouzských sudů typu barrique.

PETR SKOUPIL WINERY
we wish you great enjoy with our wines …
The wine-making tradition of the Skoupil family began in 1852. Our winemaker uses helpful experiences, which he has gained in Austria and France, that aid in his craft. Despite the long lasting tradition, we are open to all the new trends of viticulture. We are particularly focused on ecology and the need of reduced harvest.
Lower yields allow us to make high quality wine with strong, pure character and more concentrated flavors. Clarifying the wine by way of flotation and the use of controlled fermentation allows our wine to be very tasty and refreshing. It also has specific fruity character. Thanks to dry ice, our grapes don’t undergo the thermal shock when moved from the vineyard after the harvest. The dry ice also reduces the biological activity of organisms and bacteria in the grapes.
All of our wine is stored in stainless tanks during fermentation; however, some selected wines are further aged in oak or acacia wooden barrels. These barrels are applied specifically for our different variations of red wine. Although more recently, we have been attempting to use them for some of our white wine as well.

Jakostní odrůdová vína – bílá
Quality wines – WHITES

Sauvignon - suché / Sauvignon - dry
Víno jemné zlatožluté barvy. Ve vůni a chuti se objevují tóny připomínající broskev a černý rybíz. V chuti je víno svěží a vyvážené, doprovázené milou kyselinkou vybízející k dalšímu napití.
The wine of gentle gold-yellow colour. In aroma and taste are tinge of peach and blackcurrant. In the taste this wine is fresh and balanced, followed gentle acidity who invite you for an other glase.
Cena /price 170,- CZK/0,75l

Tramín červený – suché / Gewürztraminer - dry
Víno jemné zlatožluté barvy se zelenkavými odlesky. Charakteristický, dobře zpracovaný, zástupce odrůdy. Díky řízenému kvašení a jablečnomléčné fermentaci je víno svěží, s jemnou kyselinkou a decentní kořenitostí. Ve vůni se objevují tóny fialky, kosatce a rebarbory.
The wine of gentle gold-yellow colour with green reflexes. Characteristic, very well worked representant of variety. Due to controlled fermentation and due to apple-lastic fermentation is this wine fresh with gentle acidity and decent flavouring. In the aroma are tinges of violet, iris and rhubarb.
Cena /price 170,- CZK/0,75l

Jakostní odrůdová vína – červená
Quality wines – REDS

Cabernet Sauvignon – suché / dry
Víno hutné granátové barvy s černými odlesky.Ve vůni i chuti se primárně objevují tóny připomínající černý rybíz podepřené elegantní kořenitostí doprovázené jemnými taniny díky zrání na barikovém sudu.
Wine of fully garnet colour with black reflexes. In aroma and taste are firstly tinges of blackcurrant supported by elegant spice with gentle tannins.
Cena /price 170,- CZK/0,75l

Modrý portugal - suché/ Blue Portugaiser - dry
Víno vyšší granátové barvy s fialovými odlesky. Ve vůni i chuti se primárně objevují tóny připomínající maliny a ostružiny podepřené jemným tříslem. Víno je harmonické, svěží.
Wine of higer garnet colour with violet reflexes. In aroma and taste are at first tinges of raspberries and blackberries supported by gentle tannine.
Cena /price 170,- CZK/0,75l

Dornfelder Exclusive
Víno velmi vysoké granátovo černé barvy. Ve vůni i chuti se primárně objevují tóny připomínající sušené ovoce, podepřené naležením na sudu, doprovázené sametovým tříslem. Víno je harmonické a elegantní.
This wine has a very dark garnet color. There are tones of dried fruits supported by valvety tannins in the aroma and taste of this wine. It is very elegant.
Cena /price 290,-CZK/0,75l

Jakostní odrůdová vína s přívlastkem – růžová
Wine of superior quality - ROSE

Zweigeltrebe rosé – kabinetní polosuché/ cabinet wine – demi-sweet
Víno jemné lososové barvy s ovocnými tóny Ve vůni a chuti můžeme hledat jahody, maliny a ostružiny s dochutí jogurtu.
This wine has a delicate salmon color and many fruit driven tones. You will find hints of strawberries, raspberries and blackberries with an aftertaste of yoghurt. It would also be a great refreshment for your summer garden party.
Cena /price 290,- CZK/0,75l

Jakostní odrůdová vína s přívlastkem - bílá
Wines of superior quality - WHITES

Rulandské šedé kabinet - suché / Pinot Gris – cabinet wine - dry
Žlutozelený odstín barvy. Vůně kvetoucího žita a pomerančové kůry s voskovým nádechem medové plástve. Chuť svěží, plná a harmonická s pikantní kyselinkou a nádechem limety, grapefruitu a bílého rybízu.
The color of the wine is slightly greenish. It has a scent of blossoming rye and orange peel, with a hint of wax honeycomb. The taste is very refreshing, full and harmonious. It has a significant sourness of limes, grapefruit and white currant.
Cena /price 295,- CZK/0,75l

Thurgau kabinet – suché/cabinet wine – dry
Víno světlé se zelenožlutým odstínem. S muškátovou vůní s ovocnými odstíny. V chuti můžeme hledat citrusové plody angreštu a grapefruitu.
Excellent white wine with green-yellow reflexes. On the nose, a flower of muscat with fruits tinges is recognized.
On the palate we can find citrus fruits, gooseberries and grapefruit.
Cena /price 295,- CZK/0,75l

Ryzlink vlašský – pozdní sběr - suché / Welschriesling – late harvest - dry
Víno se světle žlutozelenou barvou s širokou škálou vůní, červený rybíz, angrešt, kytice lučního kvítí, medové tóny.
The color of the wine is pale yellow-green. It contains a wide range of scents, such as, redcurrant, gooseberries and wildflowers.
Cena /price 330,- CZK/0,75l

Pálava – výběr z hroznů - polosladké / Pálava – selected harvest – semi-sweet
Víno zlatožluté barvy s vůní aromatických látek typu Tramínu doplňené o vanilkové tóny s plnou dlouhotrvající medovou chutí, jemnější než u Tramínu. Ve vůni můžeme hledat medové tóny, koření, muškát a vanilku.
Pálava is a golden colored wine with a scent of aromatic compounds such as, honey or nutmeg complemented by the tones of vanilla. It has a long lasting flavor with undertones of honey.
Cena /price 345,- CZK/0,75l

Jakostní odrůdová vína s přívlastkem - červená
Wines of superior quality – REDS

Frankovka – pozdní sběr / Blaufränkisch – late harvest
Vysoká granátová barva s černými odlesky. Ve vůni kořenité tóny badyánu, hřebíčku a skořice. V chuti ucítíme lesní plody při dozrávání až do černých rybízů.
A very dark garnet color with some black reflections. The aroma has tones of star anise and cinnamon. The taste compares to wild berries and black currant.
Cena /price 335,- CZK/0,75l

Rulandské modré pozdní sběr - suché / Pinot noir late harvest - dry
Víno vyšší granátové barvy s cihlovými odlesky. Ve vůni i chuti se primárně objevují tóny připomínající sušené brusinky a třešně podepřené jemným tříslem. Víno je harmonické, svěží.
The wine of higher garnet colour with brick red reflexes. In aroma and taste are at first tinges of dried cranberries, cherries and strawberries, supported by gentle tannin. The wine is harmonic, fresh with delicate spice.
Cena /price 345,- CZK/0,75l

Šampaňské – Champagne

Moët & Chandon – Brut Imperial
Brut Impérial je typickým příkladem stylu Moët & Chandon. Vyjadřuje bohatství a rozmanitost půdy, ze které hrozny vína vyrůstají a zůstává konzistentní po celé roky. Je to harmonická skladba vytvořená ze tří hroznů Champagne: Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier. Má jemný vinný buket s nádechem limetky a květu vinné révy. Je to perfektní víno k podávání s předkrmy, hlavním jídlem i dezertem. Francouzi věří, že Champagne stimuluje apetit uprostřed hojného jídla.
Brut Impérial is a typical example of the style of Moët & Chandon. It expresses the richness and diversity of the soil from which grapes grow and remain consistent throughout the years. It is a harmonious composition made up of three Champagne grapes: Chardonnay, Pinot Noir and Pinot Meunier. This wine has fine bouquet with a hint of lime and flowering vines. It is the perfect wine for use with appetizers, main meal and dessert. French believe that Champagne stimulates appetite in the midst of abundant food.
Cena /price 1.200 CZK/ 0,75 l

Veuve Clicquot – Brut
Typické, dokonale vyvážené šampaňské formované Pinot Noir, doplněné elegancí Chardonnay a ucelené Pinot Meunier. Svěží symfonie ovocných chutí a vůní dělá z tohoto šampaňského skvělý aperitiv nebo elegantního průvodce vybranými jídly. Typically perfectly balanced Pinot Noir champagne, complemented with Chardonnay and Pinot Meunier elegance. Fresh symphony of fruity taste and bouquet makes this champagne an excellent aperitif or elegant accompaniment for selected dishes.
Cena /price 1300 CZK/ 0,75 l

Sekty kvašené v tanku
Sparkling wines fermented in tank

Bohemia sekt – demi sec Cena/price 240 Kč/0,75 l

Bohemia sekt – brut Cena/price 240 Kč/0,75 l

 

 

Jarní slevy na ubytování

A máme tady jaro! Příroda se probouzí, nastal tedy čas...

Uzavření chaty

V nejbližším období bude celá chata uzavřena v těchto...

Nahoru