Kramářova chata na Suchém vrchu Sport, relax, gurmánské menu na Suchém vrchu On-line rezervace

Okolí

Mapka k pohodové pěší procházce na chatu z Červenovodského sedla

Singltrek Suchák

start u chaty, https://suchak.singltrek.cz
Singltrek Suchák je síť stezek Singltrek o délce přibližně 22 km umístěná do svahů Suchého vrchu. Stezku si užije každý cyklista, od malých dětí po zdatné a zkušené terénní cyklisty.

Horské koloběžky

start u chaty, https://kolobezky.ceskepetrovice.cz/
Pohodové výlety horskou přírodou * 12 km sjezdu převážně po lesních cestách * Výlety pro celou rodinu od 4 do 100 let * Prohlídka pevnostního opevnění

 

Dělostřelecká tvrz Bouda

2,8 km, www.boudamuseum.com
Tvrz Bouda je jednou z pěti stavebně dokončených dělostřeleckých tvrzí čs. opevnění budovaného od roku 1935. Představuje nejzachovalejší stavbou ve své kategorii na území celé České republiky. Od roku 1995 je tvrz Bouda zapsána na seznamu kulturních památek ČR. Je ve zcela původním stavu zpřístupněna veřejnosti.
 

IC Červenovodské sedlo

3 km, www.orlicko.cz/informacni-centra-orlicka
Informační centrum na Červenovodské sedle leží přímo u hlavní silnice č. 11 a je výchozím místem na Suchý vrch a Bukovou horu. Nabízí kromě služeb IC také bufetové občerstvení a točenou zmrzlinu.

Skiresort Buková hora (Červená Voda a Čenkovice)

6 - 12 km, www.skibukovka.cz
Útulný a klidný areál v srdci přírody. Letní provoz viz www.skibukovka.cz/cz/novinky/leto/letni-provoz

 

   

Jablonské kulturní léto, Jablonné nad Orlicí

12,5 km, www.jablonneno.cz/volny-cas.asp
Po celé léto budou v Jablonném n. Orlicí probíhat kina, letní kina, divadla, výstavy a ostatní kulturní akce...

Rozhledna Křížová hora, Červená Voda

12 km autem, 6,9 km pěšky, www.cervenavoda.cz/rozhledna-na-krizove-hore
Rozhledna na Křížové hoře je vlastně kulturně společenský objekt s rozhlednou. Turisté se na ni dostanou hlavně pěšky, je však přístupná i cyklistům na horských kolech. Křížová hora je jedním z vrcholů Jeřábské vrchoviny a vypíná se do výšky 735 m n.m.

 

Vojenské muzeum Králíky

17 km, www.armyfort.cz
Vojenské muzeum Králíky představuje svojí polohou a zaměřením centrum Králické pevnostní oblasti, pojítko mezi provozovanými muzei v pevnostních objektech, informační centrum čs. opevnění z let 1935-1938 a především celoročně přístupnou vojensko-historickou expozici, věnovanou armádě a obraně státu.

 

Dělostřelecká tvrz Hůrka

16 km, www.boudamuseum.com/tvrz_hurka.php
Dělostřelecká tvrz Hůrka je jednou z pěti stavebně dokončených tvrzí v České republice budovaných v rámci československého opevnění proti Německu. Nachází se v severozápadním výběžku Hanušovické vrchoviny v masívu vrchu Výšina na severovýchodním okraji města Králíky. Je přístupná veřejnosti jako muzeum.

 

Hora Matky Boží

18 km, www.klasterkraliky.cz
Hora Matky Boží je vrch v Hanušovické vrchovině asi 1,5 km východně od města Králíky v katastru obce Dolní Hedeč. Nachází se zde klášter a hlavní poutní místo královéhradecké diecéze. Se svou výškou 760 m n. m. tvoří hora přirozenou dominantu krajiny.

Dolní Morava relax & sport resort

22 km, www.dolnimorava.cz
Stezka v oblacích Dolní Morava – Bobová dráha – Single trails – Mamutíkův vodní svět – Lesní zážitkový park – Pískový Svět – Půjčovna kol, koloběžek, elektrokoloběžek – Segway – Lanové centrum – DiscGolfPark – PowerFun – Big swing – Horolezecká věž – Bowling – Golfový trenažér – Káry Berg – Tenisový kurt s umělým povrchem – Fotbalové hřiště – Cyklobus

Sky Bridge 721 Dolní Morava

22 km, www.dolnimorava.cz/sky-bridge-721
Připravte se na jedinečný moment, kdy se ocitnete 95 metrů nad hlubokým horským údolím. Po 721 metrů dlouhé lávce přejdete z jednoho horského hřebenu na druhý. Vykročit bude chtít trochu odvahy, ale garantujeme neobyčejný zážitek na celý život

Králický Sněžník

35 km, www.sneznik.cz/pohori/vrcholy/kralicky-sneznik
Králický Sněžník je nejvyšší vrchol (1 424 m n. m.) stejnojmenného třetího nejvyššího pohoří v České republice, nacházejícího se na státní hranici s Polskem, v délce zhruba 16 km táhnoucí se od města Králíky po Kladské sedlo. Pro výstup z Dolní Moravy doporučujeme využít lanovou dráhu a pokračovat po modré značce a zpět po žluté...

Muzeum řemesel Letohrad

22 km, www.muzeumremesel.cz
Muzeum řemesel bylo otevřeno 18. května 2000. Je umístěno v památkově chráněném areálu Nového dvora z roku 1750. Plochou 1700 m2 je největším muzeem svého druhu v ČR. Zahrnuje více než 50 ucelených expozic řemesel a živností z období 1840 - 1930.

 

Tvrz Orlice Letohrad

25 km, https://www.tvrzorlice.cz/prohlidky/
Tvrz vznikla pravděpodobně na konci 13. st. V 16. st. byla přestavěna na renesanční zámek. Po odstěhování šlechty z Orlice v r. 1650 na kyšperecký zámek, byl objekt upraven pro hospodářské účely. Objekt byl revitalizován a v roce 2012 znovu otevřen.

 

Rybolov a opekání pstruhů v Kamienczyk (Polsko)

25 km, https://kamienczyk-pstruzi.ceskepetrovice.cz/#welcome
Máte-li chuť na vhodně připraveného pstruha na grilu, potom neváhejte navštívit. v letní sezóně od jara až do podzimu. Specialitou kuchyně jsou jednoznačně čerstvé ryby z vlastního chovu. Nabízí se s pečivem, hranolkami nebo grilovanými bramborami včetně různých čerstvých zeleninových salátů.

 

Acrobat park Štíty

24 km, https://www.acrobatpark.com/sport/
Acrobat Park je unikátní sportovní centrum, které v roce 2002 vystavěl olympijský vítěz Aleš Valenta. Tento multifunkční areál je především určen pro širokou sportovní veřejnost, ale splňuje i podmínky pro profesionální sportovce. Acrobat Park je rozsahem a službami svého druhu největší na světě.

Vodní nádrž Pastviny

27 km, https://prehrada-pastviny.cz/cs/
Přehradní nádrž Pastviny byla vybudována na horním toku Divoké Orlice v letech 1933 -1938. Přehradní jezero je asi 7 km dlouhé a jeho plocha je 110 ha. Dnes slouží hlavně k letní rekreaci. Přehradní hráz s hydroelektrárnou má výšku 43 m a délku 193 m. Z hráze je krásný pohled na vyrovnávací nádrž Nekoř a na přehradní vodní plochu.

 

Sportareál České Petrovice

29km, www.ceskepetrovice.com
Lyžařské středisko, které se v letních měsících zaměřuje na formy aktivního odpočinku. Provozujeme sportovní a adrenalinové aktivity vhodné i pro rodiny s dětmi. Středisko se nachází ve výšce 650-740 m.n.m,

Zemská Brána

35 km, www.ceskepetrovice.cz/zemska-brana/
Zemská brána je chráněný přírodní výtvor a oblíbené výletní místo. Je tak pojmenován skalnatý úsek Divoké Orlice protínající pod osadou Čihák napříč snížený hřbet Orlických hor. Řeka zde vyhloubila romantické údolí v pevných, ale rozpukaných rulách a pronikla tak do vnitrozemí Čech.
 

Vodopád Wilczki (Polsko)

39 km, www.miedzygorze.com.pl/atrakcje/wodospad_wilczki.html
Wodospad Wilczki se nachází v Kladsku, nedaleko hranic s Českou republikou, v blízkosti městečka Bystrzyca Kłodzka, v nadmořské výšce 655 m n. m. Wodospad Wilczki je vysoký 22 m a je součástí stejnojmenné rezervace, která se rozkládá na ploše 2,86 ha.Je to největší vodopád oblasti Kralického sněžníku

Międzygórze (Polsko)

40 km, www.miedzygorze.com.pl
Międzygórze se nachází v úzkém údolí Wilczky na úpatí Králického Sněžníku. Na západním okraji obce se v úzké strži nalézá 22 metrů vysoký vodopád Wilczki Z Międzygórze vede několik turistických tras na Králický Sněžník, z nichž se naskýtají výhledy do Kladské kotliny a na přehradní nádrž na Wilczce.

Hrad Litice

41 km, www.hrad-litice.cz
Litice je zřícenina hradu na hradním kopci v obci Litice nad Orlicí, asi 7 km západně od města Žamberk. Hrad Litice byl založen koncem 13. století za posledních Přemyslovců v rámci kolonizace řídce osídleného pohraničního pralesa severovýchodních Čech, který byl královským majetkem.

Kostel Neratov

44km, www.neratov.cz/navstivte-neratov/pro-poutniky/kostel/
Pohnutá historie a působivá atmosféra kostela s prosklenou střechou do Neratova stále přivádí mnoho poutníků. V kostele se pravidelně slouží bohoslužby, pořádají se tu i různé kulturní akce. Obnovena byla i komunismem přerušená poutní tradice - v polovině srpna se konají poutní slavnosti s duchovním, hudebním i divadelním programem, jedinečnou atmosféru mají v Neratově také vánoční a velikonoční svátky.

Bystrzyca Kłodzka (Polsko)

44 km, www.niesamowitapolska.eu/wojewodztwa/dolnoslaskie/ziemia-klodzka/miasta/bystrzyca-klodzka-atrakcje-turystyczne
Město Bystrzyca Kłodzka se díky svému vzhledu a nevšedním hodnotám středověké architektury řadí k nejzajímavějším místům v oblasti Kladska. Kromě dobře zachovalého systému opevnění k nejhodnotnějším památkám ve městě patří: evangelický kostel z 18. století s budovou bývalé evangelické školy, v níž dnes působí Muzeum zápalek, dále gotický farní kostel sv. Michala Archanděla, radnice z let 1853-54 se zachovanou renesanční věží, měšťanské domy na starém městě, kamenný pranýř z roku 1556 na Malém náměstí (Mały Rynek) a barokní pomník sv. Trojice z roku 1736.

Muzeum zápalek (Polsko)

44 km, www.muzeum-filumenistyczne.pl/o-muzeum.html
Muzeum zápalek v Bystrzyci Kłodzké je atrakcí regionálního i celostátního významu. Je to jediné muzeum svého druhu v Polsku a patří do nevelké skupiny muzeí na světě, které se věnují ohni, zápalkám a zapalovačům. Bystřické muzeum zápalek vzniklo v roce 1964 z iniciativy občanů města, členů Klubu přátel Bystřice a vedení místní továrny na zápalky.

Ski centrum Říčky v O. h.

49 km, www.skiricky.cz
Přijeďte si užít léto u hřebenu hor, které nabízejí skvělé vyžití pro celou rodinu. Připraveny máme pro Vás jak letní aktivity, tak i několik zajímavých akcí - hudební festival, horský triatlon, výběh do sjezdovky nebo volejbalový turnaj. U nás se v létě určitě nudit nebudete.

Litomyšl

55 km, www.litomysl.cz
Pro svůj půvab a množství pamětihodností se Litomyšl stala známým turistickým cílem. Renesanční zámek z let 1568–1581 s arkádami, barokním divadlem, parkem a pivovarem je zapsán v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO

Minieuroland Park Klodzko (Polsko)

62 km, www.minieuroland.pl
Rekreační komplex, vytvořený s velkou péčí, rychle vstoupil do top 10 turistických atrakcí údolí Kłodzko. Park je roztroušen po ploše dvou hektarů. Nachází se na malebném okraji Kłodzka. Místo nabízí širokou škálu aktivit pro děti, dospělé a seniory. V Minieurolandu můžete obdivovat více než 40 maket nejznámějších staveb z Dolního Slezska, Kłodzko Land, Evropy a světa. To vše je obklopeno krásnou zahradou,bohatou na tisíce jedinečných druhů stromů a keřů.

Termální lázně Ladek Zdroj (Polsko)

65 km, www.uzdrowisko-ladek.pl
Jedny z nejstarších lázní v Evropě nabízejí rehabilitaci, relaxaci i odpočinek. V lázních je umístěn mramorový kruhový bazén obsahující vodu z přírodního minerálního pramene o teplotě 28-32ºC.

Medvědí jeskyně Kletno (Polsko)

65 km, www.jaskinianiedzwiedzia.pl
Medvědí jeskyně (jaskinia Niedźwiedzia) je považována za nejkrásnější krápníkovou jeskyni v Polsku. Nachází se v poblíž obce Kletno v polských Sudetách v oblasti Kladska, tedy v území, které bylo historicky součástí Českého království. Celková délka chodeb Medvědí jeskyně je okolo 2 km, z toho je zpřístupněno střední patro v délce cca 600 metrů.

 


 

 

 

Návštěva prezidenta Pavla...

Dnes 22.5.24 zavítal na chatu prezident České republiky...

Mapka k pohodové procházce na chatu

Trasa je pro pohodový pěší výlet na chatu a možno i s...

Nahoru