Kramářova chata na Suchém vrchu Sport, relax, gurmánské menu na Suchém vrchu On-line rezervace

Okolí

 

Lyžařská běžecká oblast Buková hora – Suchý vrch

start u chaty, www.orlicko.cz/lyzarska-bezecka-oblast
Každoročně je udržováno strojem PiBu 100 dle sněhových podmínek mezi 50 až 80 km lyžařských stop v území nejjižnější části Orlických hor. Rolba vyjíždí přímo od Kramářovy chaty
 

Dělostřelecká tvrz Bouda

2,8 km, www.boudamuseum.com
Tvrz Bouda je jednou z pěti stavebně dokončených dělostřeleckých tvrzí čs. opevnění budovaného od roku 1935. Představuje nejzachovalejší stavbou ve své kategorii na území celé České republiky. Od roku 1995 je tvrz Bouda zapsána na seznamu kulturních památek ČR. Je ve zcela původním stavu zpřístupněna veřejnosti.
 

IC Červenovodské sedlo

3 km, www.orlicko.cz/informacni-centra-orlicka
Informační centrum na Červenovodské sedle leží přímo u hlavní silnice č. 11 a je výchozím místem na Suchý vrch a Bukovou horu. Nabízí kromě služeb IC také bufetové občerstvení a točenou zmrzlinu.

Skiresort Buková hora (Červená Voda a Čenkovice)

6 - 12 km, www.skibukovka.cz
•SKIPARK Červená Voda je nejmodernější lyžařské středisko Orlických hor •Najdete u nás dvě nejdelší sjezdovky Orlických hor v délkách 2 150 m a 2 290 metrů •Pestrý profil, dostatečná šíře tratí a převýšení 399 metrů odpovídají vašim nejnáročnějším požadavkům •Ráj pro rodiny s dětmi •Šířka a sklon tratí, rozsáhlý snowpark, lyžařská stezka pro nejmenší a samostatný svah lyžařské školy

Rozhledna Křížová hora, Červená Voda

12 km autem, 6,9 km pěšky, www.cervenavoda.cz/rozhledna
Rozhledna na Křížové hoře je vlastně kulturně společenský objekt s rozhlednou. Turisté se na ni dostanou hlavně pěšky, je však přístupná i cyklistům na horských kolech. Křížová hora je jedním z vrcholů Jeřábské vrchoviny a vypíná se do výšky 735 m n.m.

 

Vojenské muzeum Králíky

17 km, www.armyfort.com
Vojenské muzeum Králíky představuje svojí polohou a zaměřením centrum Králické pevnostní oblasti, pojítko mezi provozovanými muzei v pevnostních objektech, informační centrum čs. opevnění z let 1935-1938 a především celoročně přístupnou vojensko-historickou expozici, věnovanou armádě a obraně státu.

 

Dělostřelecká tvrz Hůrka

16 km, www.boudamuseum.com/tvrz_hurka.php
Dělostřelecká tvrz Hůrka je jednou z pěti stavebně dokončených tvrzí v České republice budovaných v rámci československého opevnění proti Německu. Nachází se v severozápadním výběžku Hanušovické vrchoviny v masívu vrchu Výšina na severovýchodním okraji města Králíky. Je přístupná veřejnosti jako muzeum.

 

Hora Matky Boží

18 km, www.klasterkraliky.cz
Hora Matky Boží je vrch v Hanušovické vrchovině asi 1,5 km východně od města Králíky v katastru obce Dolní Hedeč. Nachází se zde klášter a hlavní poutní místo královéhradecké diecéze. Se svou výškou 760 m n. m. tvoří hora přirozenou dominantu krajiny.

Dolní Morava relax & sport resort

22 km, www.dolnimorava.cz
Ski areál Vám v zimě poskytuje: 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti, 5 mamutích sjezdů v délce 2 - 3 km na jeden zátah, 10,4 km plně zasněžovaných sjezdovek, 2 čtyřsedačkové lanovky (Sněžník a U Slona), 2 vleky kotva (Ondráš a Kamila), 1 vlek poma (Slamník), dětský skipark Amálka. Dále pak FUN SKI & SNB zóna U Slona - fun trail, snowpark, crossovka, Sky Bridge 721 - nejdelší visutý most na světě i v zimě, Stezka v oblacích – mrazivá procházka do oblak a mnoho další zábavy...

Stezka v oblacích Dolní Morava

22 km, www.dolnimorava.cz/stezka-v-oblacich/
Stezka v oblacích se nachází poblíž chaty Slaměnka, nedaleko horní stanice lanovky Sněžník, v nadmořské výšce 1116 m. n. m. Je vysoká 55 metrů a na vrchol se pohodlně dostanete po dřevěné cestě i s kočárky a invalidními vozíky. Ti odvážnější mohou k cestě dolů využít unikátní 101 m dlouhý nerezový tobogán s okýnky. Ze samého vrcholu se naskýtají dechberoucí výhledy na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, v dálce pak i hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše.

Králický Sněžník

35 km, www.kralickysneznik.net
Králický Sněžník je nejvyšší vrchol (1 424 m n. m.) stejnojmenného třetího nejvyššího pohoří v České republice, nacházejícího se na státní hranici s Polskem, v délce zhruba 16 km táhnoucí se od města Králíky po Kladské sedlo. Pro výstup z Dolní Moravy doporučujeme využít lanovou dráhu a pokračovat po modré značce a zpět po žluté...

Muzeum řemesel Letohrad

22 km, www.muzeumremesel.cz
Muzeum řemesel bylo otevřeno 18. května 2000. Je umístěno v památkově chráněném areálu Nového dvora z roku 1750. Plochou 1700 m2 je největším muzeem svého druhu v ČR. Zahrnuje více než 50 ucelených expozic řemesel a živností z období 1840 - 1930.

 

Acrobat park Štíty

24 km, www.acrobatpark.com
Acrobat Park je unikátní sportovní centrum, které v roce 2002 vystavěl olympijský vítěz Aleš Valenta. Tento multifunkční areál je především určen pro širokou sportovní veřejnost, ale splňuje i podmínky pro profesionální sportovce. Acrobat Park je rozsahem a službami svého druhu největší na světě.

Vodní nádrž Pastviny

27 km, www.orlickehory.net/mista/pastviny.htm
Přehradní nádrž Pastviny byla vybudována na horním toku Divoké Orlice v letech 1933 -1938. Přehradní jezero je asi 7 km dlouhé a jeho plocha je 110 ha. Dnes slouží hlavně k letní rekreaci. Přehradní hráz s hydroelektrárnou má výšku 43 m a délku 193 m. Z hráze je krásný pohled na vyrovnávací nádrž Nekoř a na přehradní vodní plochu.

 

Sportareál České Petrovice

29km, www.ceskepetrovice.com
•Lyžařský areál zaměřený převážně na rodinné lyžování
•Dostatek mírných, přehledných a širokých svahů
•Pravidelně připravujeme pro lyžaře testování lyží, soutěže, závody
•Vaše děti se u nás budou cítit dobře na dětských lyžařských hřištích

Zemská Brána

35 km, www.orlickehory.net/mista/zemskabrana.htm
Zemská brána je chráněný přírodní výtvor a oblíbené výletní místo. Je tak pojmenován skalnatý úsek Divoké Orlice protínající pod osadou Čihák napříč snížený hřbet Orlických hor. Řeka zde vyhloubila romantické údolí v pevných, ale rozpukaných rulách a pronikla tak do vnitrozemí Čech.
 

Vodopád Wilczki (Polsko)

39 km, www.miedzygorze.com.pl/atrakcje/wodospad_wilczki.html
Wodospad Wilczki se nachází v Kladsku, nedaleko hranic s Českou republikou, v blízkosti městečka Bystrzyca Kłodzka, v nadmořské výšce 655 m n. m. Wodospad Wilczki je vysoký 22 m a je součástí stejnojmenné rezervace, která se rozkládá na ploše 2,86 ha.Je to největší vodopád oblasti Kralického sněžníku

Międzygórze (Polsko)

40 km, www.miedzygorze.com.pl
Międzygórze se nachází v úzkém údolí Wilczky na úpatí Králického Sněžníku. Na západním okraji obce se v úzké strži nalézá 22 metrů vysoký vodopád Wilczki Z Międzygórze vede několik turistických tras na Králický Sněžník, z nichž se naskýtají výhledy do Kladské kotliny a na přehradní nádrž na Wilczce.

Hrad Litice

41 km, www.hrad-litice.cz
Litice je zřícenina hradu na hradním kopci v obci Litice nad Orlicí, asi 7 km západně od města Žamberk. Hrad Litice byl založen koncem 13. století za posledních Přemyslovců v rámci kolonizace řídce osídleného pohraničního pralesa severovýchodních Čech, který byl královským majetkem.

Kostel Neratov

44km, www.neratov.cz
Pohnutá historie a působivá atmosféra kostela s prosklenou střechou do Neratova stále přivádí mnoho poutníků. V kostele se pravidelně slouží bohoslužby, pořádají se tu i různé kulturní akce. Obnovena byla i komunismem přerušená poutní tradice - v polovině srpna se konají poutní slavnosti s duchovním, hudebním i divadelním programem, jedinečnou atmosféru mají v Neratově také vánoční a velikonoční svátky.

Bystrzyca Kłodzka (Polsko)

44 km, www.bystrzycaklodzka.pl
Město Bystrzyca Kłodzka se díky svému vzhledu a nevšedním hodnotám středověké architektury řadí k nejzajímavějším místům v oblasti Kladska. Kromě dobře zachovalého systému opevnění k nejhodnotnějším památkám ve městě patří: evangelický kostel z 18. století s budovou bývalé evangelické školy, v níž dnes působí Muzeum zápalek, dále gotický farní kostel sv. Michala Archanděla, radnice z let 1853-54 se zachovanou renesanční věží, měšťanské domy na starém městě, kamenný pranýř z roku 1556 na Malém náměstí (Mały Rynek) a barokní pomník sv. Trojice z roku 1736.

Muzeum zápalek (Polsko)

44 km, www.muzeum.filumenistyka.pl
Muzeum zápalek v Bystrzyci Kłodzké je atrakcí regionálního i celostátního významu. Je to jediné muzeum svého druhu v Polsku a patří do nevelké skupiny muzeí na světě, které se věnují ohni, zápalkám a zapalovačům. Bystřické muzeum zápalek vzniklo v roce 1964 z iniciativy občanů města, členů Klubu přátel Bystřice a vedení místní továrny na zápalky.

Ski centrum Říčky v O. h.

49 km, www.skiricky.cz
Areál se nachází na jihovýchodní straně vrchu Zakletý v nadmořské výšce 740 - 992 m n. m. Díky své nadmořské výšce, moderní šestisedačkové lanovce s bublinou, výhodné orientaci sjezdových tratí, jejich délce a rozmanitosti a modernímu systému výroby technického sněhu se jedná o jedno z nejlepších středisek sjezdového lyžování v Orlických horách a zároveň jedno z předních středisek v České republice.

Litomyšl

55 km, www.litomysl.cz
Pro svůj půvab a množství pamětihodností se Litomyšl stala známým turistickým cílem. Renesanční zámek z let 1568–1581 s arkádami, barokním divadlem, parkem a pivovarem je zapsán v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO

Termální lázně Ladek Zdroj (Polsko)

65 km, www.uzdrowisko-ladek.pl
Jedny z nejstarších lázní v Evropě nabízejí rehabilitaci, relaxaci i odpočinek. V lázních je umístěn mramorový kruhový bazén obsahující vodu z přírodního minerálního pramene o teplotě 28-32ºC.

Medvědí jeskyně Kletno (Polsko)

65 km, www.jaskinianiedzwiedzia.pl
Medvědí jeskyně (jaskinia Niedźwiedzia) je považována za nejkrásnější krápníkovou jeskyni v Polsku. Nachází se v poblíž obce Kletno v polských Sudetách v oblasti Kladska, tedy v území, které bylo historicky součástí Českého království. Celková délka chodeb Medvědí jeskyně je okolo 2 km, z toho je zpřístupněno střední patro v délce cca 600 metrů.

 


 

 

 
Nahoru